Kryštof Kryzl > News&Foto > Novinky > Povedený závod a vybojované 25. místo v Levi!

Povedený závod a vybojované 25. místo v Levi!

16.11.2014

Pouhé setinky rozhodly o tom, že Kryštof Krýzl se v dnešním slalomu SP v Levi probojoval do druhého kola. A zde svoji pozici zúročil 25. místem.

Na třicátém místě v prvním kole uhájil postup před dalším Vogelem o čtyři setinky a další za nimi skončil o pouhou setinku Missilier. V několika dřívějších závodech Světového poháru byl Kryštof přesně v opačné pozici, postupy mu proklouzly mezi prsty, nyní mi již paní Štěstěna vyšla naproti. Výborně!

V mezičasech se pohyboval kolem 35. pozice, o svém postupu rozhodl až v poslední pasáži závodu. Po dojezdu figuroval na 29. pozici, nakonec se před něj ještě "utrhl" Ital s číslem 70, ale pak už nikdo.

"Na startu jsem byl méně nervózní než při obřáku v rakouském Söldenu, to tedy rozhodně. A jízda se mi celkově povedla. Nicméně když jsem sledoval dojezd těch dalších závodníků,  ani jsem moc nevěřil, že to vydrží, ale podařilo se," měl radost Kryštof. S tak vysokým startovním číslem dosud do druhého kola nikdy nepostoupil, o to je cennější.     

"Dobrý! Jel dobře, s tímhle vysokým číslem jsem s postupem po pravdě řečeno ani nepočítal," řekl nám chvíli po skončení prvního kola jeho táta a manažer Aleš Krýzl, který závod sledoval doma u televize. "Myslel jsem na něm, jak tam dole stál a čekal na každého dalšího závodníka za sebou, to jsou vážně obrovské nervy! Ten Deville byl jasný, on byl dříve dobrý, jen za poslední sezónu neměl body, ale pak tam bylo ještě pár borců, kteří se před Kryštofa mohli dostat. Včera nešel vůbec na volné jízdy na závodní sjezdovku, po dohodě s trenérem tak změnil obvyklou rutinu. Trochu jsem si říkal, že podmínky na kopci se mohly změnit, že je dobrý si to vyzkoušet, ale jak vidět, rozhodli se správně," dodal Aleš. A vyplatilo se.   

Do druhého dějství tak Kitan odstartoval jako první závodník, dle známého pravidla, že první třicítka startuje v obráceném pořadí: "Ve druhém kole jsem to chtěl napálit, ale asi mi v hlavě trochu zůstalo, že je především potřeba dojet, nechtěl jsem si to pokazit, dlouho jsme ve Svěťáku nebodoval. Na té hraně přišla jedna krizovka, byla tam taková zvláštní kombinace bran, ale zvládl jsem ji, třeba Adam Žampa ve stejném místě vypadl. Možná jsem mohl jet rychleji tu prudkou pasáž, alespoň takové byly postřehy lidí po dojezdu.  Možná jsme to mohl víc pouštět, příště budu statečnější," slíbil sobě i nám fanouškům.

 "Panovala tu poměrně velká mlha, ale jinak byly podmínky ideální," pokračoval. Letos začal jezdit závody s kontaktními čočkami: "Jednou jsem si musel extra mrknout, protože se mi to zamlžilo, ale jinak to bylo v pořádku, mlha vadila viditelnosti mnohem víc," popisuje.

Trénování Kryštofa převzal v létě Ital Daniel Fahrner, kouč uznávaný napříč celým světem alpského lyžování. Byl to právě on, kdo vrátil mezi elitu například Itala Patricka Thalera, nyní čtvrtého slalomáře Světového poháru. Nový je v týmu také servisman Matyáš Mleziva."Přes léto jsme změnili spoustu věcí, mám nový tým, a tak nás všechny potěšilo, že jsem se prosadil hned v prvním slalomu sezóny. Za body jsem moc rád," shrnul svoje pocity po závodě. A jak se odmění za bojovný výkon? "Pořádně se vyspím, je teď trochu času," popisuje s radostí v hlase. "A dáme si asi pivko s celým týmem."    

Přidejme něco statistiky: ve druhém kole zajel Kryštof 22. čas, dole byl mírně rychlejší, stejně jako v kole prvním.  Celkově vyhrál Nor Henrik Kristoffersen. V oficiální slalomové World Cup Start List je aktuálně 48. za 11 bodů WCSL -  to je zjednodušeně řečeno dlohodobá startovní listina, ve které se počítají výsledky průběžně za posledních dvanáct měsíců. V pořadí Světového poháru ve slalomu je tak pochopitelně 25.,  a 43. celkově.

Jaký bude jeho další program? "Zůstáváme v Levi, je tu série závodů Evropského poháru. Moje startovní číslo ve slalomu ve Svěťáku je pořád vysoké, tak si zkusím vylepšit svoji pozici dobrými výsledky v EP, vyjet nějaké body a proniknout výš. A budou tu i obří slalomy, tak se nemusíme nikam přesouvat a zůstaneme tu závodit ještě jeden týden," naznačil své další závodní plány. Poté se přesune do zámoří a připojí se v přípravě k bratrům Bankům, kteří již v zámoří několik dní jsou.      

Oficiální výsledky závodu najdete zde na stránkách FIS.

PS: Když jsme s ním chvíli po závodě hovořili, nemohl najít rukavice. Podobné ztráty a nálezy jsou jeho tradičním kouskem a rámují po celou kariéru úspěšné výsledky. Dobré znamení :-) 

Kryštof Krýzl

narozen: 12. října 1986
výška: 184 cm
váha: 84 kg
klub: DUKLA Liberec
přezdívka: Kitan

úřadující mistr ČR ve slalomu a v obřím slalomu

Kryštof Krýzl

narozen: 12. října 1986
výška: 184 cm
váha: 84 kg
klub: DUKLA Liberec
přezdívka: Kitan

úřadující mistr ČR ve slalomu a v obřím slalomu

 
 
PartnerPartnerPartner